פעילויות חינוכיות

פעילויות חינוכיות קבוצת ילדים עם שלטים

העמותה שלנו משתפת פעולה עם מגוון בתי ספר באזור עמק יזרעאל, עורכת פעילויות חינוכיות לקבוצות שונות לכל אורך השנה. הפעילויות כוללות שיחה בכיתות ביוזמת הצוות החינוכי בכדי להסביר לתלמידים על פעילות העמותה ועל החשיבות שבתרומה ונתינה לאחר ולקהילה. לאחר מכן הם מגיעים ליום התנדבות אצלנו בבית התמחוי ומחלקים אוכל חם לסועדים. חלק מהתלמידים, קבוצות הילדים והנוער אוספים מצרכי מזון ומגיעים אלינו לחלק אותם לנזקקים.

אנחנו תמיד שמחים לראות את הסקרנות של הילדים ואת הרצון שלהם לבוא ולסייע, הם שואלים הרבה שאלות ומתעניינים בעמותה וחלקם אפילו באים להתנדב אצלנו לאחר מכן.

פעילויות חינוכיות קבוצת ילדים עם שלטים
פעילויות חינוכיות קבוצת ילדים גדולה
פעילויות חינוכיות שלוש בנות
פעילויות חינוכיות שני בנים

חשיבות הנחלת ערכי ההתנדבות והנתינה לדור הצעיר

בניית אופי וערכים:

ההתנדבות והנתינה לאחרים מסייעות בבניית אופי חברתי ובהעצמת ערכים חיוביים כגון אחריות, רגישות חברתית וסובלנות כלפי הסביבה.

פעילויות חינוכיות קבוצת ילדים גדולה

התפתחות אישית:

פעילויות כאלו מקנות לילדים ולנוער הזדמנות להתפתחות אישית ולחיזוק האמונה ביכולות שלהם לשנות את העולם לטובה.

פעילויות חינוכיות שני בנים

חיבור עם הקהילה:

הרבה מהילדים והנוער מגיעים אלינו מקיבוצים, מושבים ויישובים קהילתיים באזור והרבה פעמים נחשפים לראשונה להתמודדויות וקשיים שהם לא הכירו. ההשתתפות בפעילויות התנדבותיות והנתינה שלהם לאחרים גורמות להם לתחושת של חיבור לקהילה.

פעילויות חינוכיות הרצאה בכיתה
פעילויות חינוכיות אנשים בכיתה

פיתוח כישורים חברתיים:

הפעילויות החינוכיות וההתנדבות מקנות לילדים ולנוער כישורים חברתיים חשובים כמו יכולת עבודת צוות והיכולת להתמודד עם קשיים חברתיים.

פעילויות חינוכיות אנשים בכיתה

הקניית תחושת סיפוק:

העזרה והנתינה לאחר מעניקים למתנדבים תחושת סיפוק רבה ומרגשת, מה שמשפר את הביטחון העצמי שלהם ומקנה תחושת יכולת.

שיפור יכולת ההתמודדות:

התנדבות והמפגש עם מצבים שונים משפרות את יכולת ההתמודדות עם מצבי חירום ומשברים, דבר המקנה לילדים ולבני הנוער כלים חשובים לעתיד.

פעילויות חינוכיות שיחה בכיתת ילדים

הנחלת ערך ההתנדבות והנתינה לדור הצעיר היא לא רק חשובה, אלא גם יכולה להיות פורצת דרך בחינוך וההתפתחות האישית של ילדים ונוער. פעילויות חינוכיות בתחום זה מספקות יתרונות רבים ומקדמות ערכים חשובים, כגון אחריות, רגישות חברתית, ויכולת להתמודד עם אתגרים. והן עוזרות לנו לבנות את  מנהיגי דור העתיד.