בית תמחוי

עזר לזולת

בית תמחוי חלוקת אוכל
בית התמחוי של עמותת עזר לזולת מחלק בכל יום ארוחה בשרית חמה לכל מי שזקוק לכך, בעלי אמצעים כלכליים מועטים הפונים אלינו לעזרה.  בין הסועדים אשר מקבלים ארוחה חמה מדיי יום ניתן למצוא קשישים, עולים חדשים, נרקומנים מכורים לשעבר בתהליכי שיקום, אנשים בודדים המחפשים חברה ובני נוער בסיכון. העמותה פועלת בשיתוף פעולה מלא עם ארגון "כנרת שירותי רווחה", אשר מספק שירותים לאנשים בעלי צרכים מיוחדים המסייעים בהפעלת בית התמחוי באופן יומיומי. ועוד מספר מתנדבים המגיעים אלינו בדרכים שונות . הסועדים שפוקדים את בית התמחוי מגיעים לא רק בשביל האוכל אלא גם בשביל החברה והאוזן הקשבת.
 
רוב האוכל שמחולק בבית התמחוי מגיע מתרומה של מוסדות חינוכיים כמו גנים ,בתי ספר ,מפעלים, אנשים פרטיים ובעתיד יכלול גם את התוצרת שתפיק החווה הטיפולית.

בחגים מחלקת העמותה כ-250 סלי מזון למשפחות מעוטות יכולת, בשיתוף פעולה עם מחלקות הרווחה בעפולה ועמק יזרעאל.

 
 
 
בית תמחוי חלוקת ארוחת צוהריים
בית תמחוי סידור אוכל

מערך המשלוחים

3 פעמים בשבוע אנו מוציאים משלוחים לאנשים שאינם יכולים להגיע אלינו מסיבות שונות, אנשים אלו לא  יכולים לצאת כלל מהבית ללא עזרה וזקוקים לסיוע במזון . חבילות המזון שהמתנדבים שלנו מביאים להם מהוות עזרה משמעותית ומספקות להם מזון חם שהרבה מן הפעמים אין ביכולתם לבשל בעצמם. בנוסף לכך תוך כדי הבאת האוכל מתפתח הרבה פעמים שיח עם אותם אנשים, דבר שמחמם את הלב כי יש מקרים שבהם זו היא כמעט התקשורת היחידה שהם מקיימים עם  אנשים אחרים, דבר הגורם לתחושה טובה שיש אנשים אחרים שדואגים להם ולשלומם.

בית תמחוי הכנת מגשיות אוכל
בית תמחוי אישה ושקיות אוכל
בית תמחוי איש מחזיק מגשית

סלי מזון בחגים

בחגים העמותה מחלקת סלי מזון הכוללים ירקות וארגז מצרכים יבשים וחמגשיות עם אוכל חם. חלוקת סלי המזון לקראת החגים מהווה את שיא פעילות העמותה ודורשת משאבים וארגון רבים.  לקראת החלוקות אנו מקבלים גל פניות מאנשים רבי הפונים אלינו לעזרה לקראת החגים. 

בנוסף לכך באותן ימי חלוקה מגיעים לבית התמחוי מספר רב של מתנדבים וקבוצות העוזרים לנו  להוציא לפועל את החלוקה שכוללת אריזה של ירקות ,אריזה של מזון יבש והכנה של מאות חמגשיות של אוכל חם והחלוקה של  הדברים. בלי אותם מתנדבים יקרים לא היינו יכולים לעשות ולהוציא את כל זה לפועל.

בית תמחוי איש עם שקית ירקות
בית תמחוי סידור מצרכים
בית תמחוי סידור של מגשי אוכל
בית תמחוי אנשים חותכים דלעת
בית תמחוי סידור מצרכים בארגזים
בית תמחוי אנשים מחלקים אוכל