חווה טיפולית: התרומה לאנשים עם התמודדות נפשית ופוסט טראומה

בימים אלה העמותה שלנו עוסקת בפרויקט נוסף של הקמת חווה טיפולית להלומי קרב ולאנשים פגועי נפש. מרחב פתוח ומכיל שייתן מענה לסובלים מטראומה ומאירועי המלחמה, בשטח הנמצא במושב בלפוריה שבעמק יזרעאל.

החווה היא התגשמות חלום של כמה שנים וההבנה של מה מקום כמו זה יכול לתת לכל אותם אנשים המתמודדים עם כל כך הרבה גרמה להקמתה. חוויות מגע עם הטבע ועבודה בחווה טיפולית יכולות לשמש ככלי עוצמתי לשיקום והתפתחות אישית. החווה הטיפולית היא גישה ייחודית בטיפול עם אנשים המתמודדים עם התמודדות נפשית ופוסט טראומה, והיא מציעה סביבת למידה ותקשורת אינטראקטיבית בטבע.

תחילת העבודות בשטח

חווה חקלאית אנשים בעבודת שטח
חווה טיפולית איש בעבודת שטח
חווה חקלאית כלי כבד בעבודת שטח

חווה טיפולית כאמצעי טיפול

החווה הטיפולית מהווה אמצעי טיפולי משלים או ראשי בטיפול עם אנשים המתמודדים עם התמודדות נפשית ופוסט טראומה. השילוב בין עבודה פיזית בטבע, לבין התמקדות בתהליכי התקשורת והמקשר האנושי מספק למשתתפים כלי עזר חזק להתמודדות עם האתגרים האישיים שלהם.

השיטה הטיפולית מתבססת על מספר עקרונות:

חיבור לאדמה, לטבע ולבעלי חיים :

היכולות התרפויטיות של החיבור לאדמה ולטבע, לצד שהייה באוויר הפתוח, והאמונה ביעילות כלים אלו בשבירת מעגל החרדה, הפחתת לחצים ויצירת סביבה בטוחה אשר תאפשר קשר בטוח עם הצוות הטיפולי.

התפתחות אישית:

התהליך השיקומי האישי שעובר כל אחד מהמשתתפים, בשילוב העבודה המקצועית עם הצוות הטיפולי, יאפשרו חזרה איטית ומבוקרת אל האירועים הטראומטיים, תוך החזרת חווית השליטה בסיטואציה אשר תוביל לתהליכי ריפוי ,וזאת מתוך ההבנה כי החלמה מתרחשת בתוך מערכת יחסים ובסביבה תומכת ובטוחה.

חווה טיפולית איש בעבודת שטח

מפגש קבוצתי ושייכות לקהילה:

 העבודה בקבוצות קטנות והדיאלוג עם החיות מקדמים תהליכי תקשורת וחיבור בין המשתתפים. המפגש הקבוצתי, השייכות לקהילה והעשייה למענה על ידי גידול ירקות ופירות וחלוקת התוצרת למשפחות נזקקות בפרוייקט חלוקת המזון שמתקיים בעמותה כל אלו ישלבו את הלומי הקרב/פגועי הנפש חברתית וקהילתית תעצים את אישיותם, תחזק את הביטחון והדימוי העצמי שלהם ותיצור אצלם סיפוק רב מהעשייה ומהתרומה למשפחות נזקקות.

חווה חקלאית כלי כבד בעבודת שטח

איך אתם יכולים לעזור

הקמה ותפעול החווה הטיפולית דורשת משאבים רבים, והתרומה לפרויקט זה היא  הגורם מרכזי להצלחתו. התרומה שלכם היא צעד חשוב וחיוני לקידום הבריאות הנפשית והרווחה הכללית של אנשים הזקוקים למקום פתוח ומכיל בשביל להתמודד ולהבריא .כדי לעזור לנו לעזור לאחרים לחצו כאן